Vše o našich stěkajících kamarádech

Tereza Svobodová
* 5.12.1988Kynologii se věnuji od svých 11-ti let, tedy od roku 2000. Začalo to díky mému prvnímu psu Anglické kokršpanělce Bettince. Protože jsem odjakživa milovala zvířata a také součástí naší rodiny vždycky nějaký ten pejsek byl, nabyla jsem v 11-ti letech dojmu, že už jsem dostatečně "velká" na to mít vlastního psa :-) Můj tatínek měl zvířata taky vždycky rád, a tak mi mé přání spnil. Když bylo Bettince půl roku, začala jsem s ní docházet na cvičák v Třeboni (KO Agility Třeboň), kde jsme cvičili poslušnost a posléze agility. Tento sport jsme si obě natolik oblíbily, že jsme v něm spostu let také závodily. V lednu r.2001 jsme začali aktivně provozovat canisterapii, jež se stala součástí celého Bettinčina života.
Druhého psa jsme si do rodiny pořídili v roce 2006. Řeč je o Nessince ( Genesis od Kletecké hráze ), plemene Labradorský retriever. Nessinka pochází z chovatelské stanice mojí dlouholeté kamarádky a také "učitelky kynologie" Jarušky Eisertové, které tímto za všechno moc děkuji! Díky Nessinčině velice, zdůrazňuji velice, temperamentní povaze :-) jsem se toho spoustu naučila, zejména tedy bezbřehé trpělivosti. Jak už jsem zmínila Nessie pochází z kvalitní chovné stanice, a tak jsme spolu projedily spousty výstav, abychom si potvrdily její nádherný exteriér. Protože miluje všechny lidi a děti, jako každý správný Labrador, věnujeme se také canisterapii.
V roce 2007 nám přibyla další fenka. Meggy, Německá ovčanda. Meggy dělá čest svému plemeni a tak s ní cvičím poslušnost, v létě chodíme na stopy, ale hlavně běháme flyball.
Co se týče mě samotné, tak od roku 2001 jsem členem a v podstatě jedním ze zakládajících členů canisterapeutického sdružení Hafík, přibližně 6 let jsem běhala závodně agility, první zkoušky z poslušnosti jsem složila se psem v roce 2001. Dnes běhám závodně flyball, věnuji se dogtrekku, dále stopám, dogdivingu, canisterapii, agility, poslušnosti, příležitostně coursingu. Mojí největší radostí a potěšením je být výcvikářkou na cvičišti KO Aglity Třeboň, kde vedu kurz pro začátečníky.
Ještě chci dodat, že jsem v tom trénování a závodění byla celý život sama, ale v létě roku 2010 jsem potkala bezvadného člověka, který je mojí obrovskou oporou a pomocí. Nejenže toleruje moje psí šílenství, ale sám se do něj zamiloval a tak už v tom nikdy nejsem sama.
Na podzim roku 2010 nám s Honzíkem přibyl Bígl Messiash, který u nás skončil náhodně. Zachránili jsme ho před celoživotním uzavřením v kotci anebo i možná něčím horším.

Honza Hladký
* 18.12.1987Čím bych asi tak začal. Donedávna pro mě byl pojem kynologie označení oboru zabývajícího se problematikou filmů a pes pro mě znamenal tolik asi jako ... vlastně pro mě nic neznamenl :-) Dnes již vím, že kynologie není o filmech a psi jsem si k vlastnímu překvapení velice oblíbil. Jediná moje předchozí zkušenost se psem byla, když jsem vyšlápl psí exkrement. Nyní mám teprve krátkou, avšak "brutální" zkušenost s Bíglem Messim. Jeho zprvu roztomilý kukuč se postupem času (velmi krátkém) proměnil v mých očích v nenasytné, těžko zvladatelné psisko. Nebýt mojí Terezky asi by se z něj stal i pán domu. Zpočátku moje motivace nebyla nijak valná. Obrovská inteligence spojena s velkou dávkou dominance z Messíka činí tvrdý oříšek. Nyní jsem si na vlastní kůži ověřil, že důslednost a trpělivost přinášejí při výchově psa ovoce. Cítím se být totálním amatérem, ale velice zapáleným pro můj nový koníček.
Pro sezónu 2011 jsem si s Messim naplánoval hodně dogtrekkových akcí, také treninky agility a samozřejmě poslušnost.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode